Projekt domu bungalov EKO120

nová generácia domu s rozumom!

projekty bungalovovTento dom už síce svojou podlahovou plochou (120m2) presahuje hranice "domu za milión", je to však jeden z najpraktickejších domov, na slovenskom trhu!. Spája totiž v sebe tvarovú a podorysnú jednoduchosť, s množstvom úložných priestorov a primerane prekrytou terasou. Vďaka tomu, že dom zároveň pôsobí moderne, stretol sa s veľmi príjemným ohlasom. Obrovskou výhodou je pôdorys základov približujúci sa k tvaru štvorca. Tým sme získali veľkú úžitkovú plochu v pomere k ploche obvodových stien. Výsledkom je tak úspora pri výstavbe, ako aj pri vykurovaní.

projekty domov bungalovovJednoduchým posunom okien je dom osaditeľný vzhľadom k svetovým stranám takmer na akýkoľvek typ pozemku. Kúpeľňový priestor pri spálni sa dá využiť aj ako priestor pre skrine, spoločnú kúpeľňu, záchod, záhradnú komoru so vstupom z vonku, alebo iné.

projekty rodinnych domovPo praktickej stránke je tento dom plne "blbovzdorný", čo znamená, že jeho konštrukčná jednoduchosť minimalizuje riziko vzniku chýb pri svojpomocnej, alebo firemnej výstavbe. Absencia rôznych výklenkov robí dom ideálnym aj pre alternatívne stavebné systémy ako montovaný drevodom a podobne. Ak ti tieto drobnosti chýbajú, kľudne si vyber komplikovanejší dom z nejakého katalógu, alebo si daj spraviť projekt na mieru.. Avšak priprav sa, že budeš stavať dlhšie, drahšie, komplikovanejšie. Neskôr zase riešiť riziká prípadných porúch, ktoré so sebou komplikované stavby prinášajú. A to sú veci, na ktoré ťa len máloktorý architekt vopred upozorní.

projekty bungalovovĎalšia "fajnovosť" tohoto domu spočíva v tom, že je celá hlavná infraštruktúra (ako voda, plyn, kanalizácia, kúrenie) sústredená v rámci jednej oblasti domu v blizkosti technickej miestnosti. Šetrí sa tým na rozvodoch, znižuje sa poruchovosť a teplá voda tečie takmer okamžite bez nutnosti inštalácie obehového okruhu. Pri projektovaní tohoto domu sme sa zamerali na desiatky ďalších podobných detailov, ktoré v konečnom dôsledku vedú k citeľnej úspore.

Orientačná cena: pri svojpomocnej (menežovanej) výstavbe „s rozumom“ by výsledná cena tohoto domu nemala presiahnuť 70 000 EUR. K tejto sume som dospel na základe mojich praktických skúsenosti z výstavby. Táto cena je už koncová, čiže už do plne obývateľnej fázy v kvalitnom, strednom (racionalnom) štandarde. Nieje tam však zahrnutá úprava dvoru a okolia. Bývať sa však dá už hneď.

projekty rodinnych domov

<-------------------------------------- A teraz opäť reklama --------------------------------------------------------->

Ak sa ti tento projekt páči, napíš mi a dám ti kontakt na môjho projektanta, ktorý ti vyhotoví jeho kompletnú dokumentáciu k stavebnému povoleniu a realizácii. Okrem vypracovania projektovej dokumentácie je taktiež pripravený poskytnúť všetky ďalšie potrebné služby ako napríklad osadenie domu a sietí na pozemok, vypracovanie energetického audítu, atď. Odporúčam navštíviť nový katalóg rodinných domov, kde nájdeš viac info o tomto projekte.

Murovaný?